| Cutting Length | 460 Mm ( Can Be Made According To Customer Requirement ) |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Blades Type | One Circle Blade And One Linear Blade |
| System | Automatic Type |
| Blades Material | High Speed Steel |
| Cutting Length | 460 Mm ( Can Be Made According To Customer Requirement ) |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Blades Type | One Circle Blade And One Linear Blade |
| System | Automatic Type |
| Blades Material | High Speed Steel |
| MOQ | 1 Set |
|---|---|
| Shipping Way | EXW / FOB |
| Delivery Time | 5-7 Work Days |
| Precision Of Cutting | 0.01mm |
| Spindle | 50000 Rpm/min |
| Cutting Length | 460mm |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Blades Type | One Circle Blade And One Linear Blade |
| System | Automatic Type |
| Material | High Speed Steel |
| Separation Length | Unlimited |
|---|---|
| Packaging Detail | Plywoodcase |
| Delivery Detail | Within 3 Days After Confirm The Payment |
| Baldes | Three Sets Of Circle Blade |
| Supply Ability | 80 Sets / Month |
| Separation Length | Unlimited |
|---|---|
| Packaging Detail | Plywood Case |
| Delivery Detail | Within 3 Days After Confirm The Payment |
| Material | High Speed Steel |
| Plateform | 1.2 / 2.4m ( Option ) |
| Separation Length | Unlimited |
|---|---|
| Packaging Detail | Plywood Case |
| Delivery Detail | Within 3 Days After Confirm The Payment |
| Material | High Speed Steel |
| Plateform | 1.2 / 2.4m ( Option ) |
| Name | Moving Blade Type V-cut PCB Separator Automatic PCB Depaneling |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Blade | Linear Blade |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill |
| Material | PCB,Aluminium PCB |
|---|---|
| Drive | Pneumatically |
| Product Name | PCB Depanelization |
| Shape | V-cut,LED Tube |
| Control Mode | PCB Milling,Electric |
| Board Length | 300~1200 Mm(can Sustom Made) |
|---|---|
| Dimensions | 2105*1662*1716mm |
| Machine Package Size | 95 *85*195CM |
| Material Of Model | High Speed Steel |
| Power Supply | 220V |