| Model | CWPL |
|---|---|
| Punch Standard Tonnage (Tons) | 8 |
| Working Area (mm) | 460*320 |
| Size (mm) | 930*880*1230 |
| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
| Application | Different Shape |
|---|---|
| Size | 280x105x185mm |
| Weight | 2kgs |
| Working Dry Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Model Number | CWV-LT |
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Certification | CE ISO |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 460*320mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 330*220mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 460*320mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 460*320mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 330*220mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 460*320mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Name | Moving Blade Type V-cut PCB Separator Automatic PCB Depaneling |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Blade | Linear Blade |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill |