| Type | Pneumatic Type |
|---|---|
| Material Of Blades | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Service | Suppor Overseas Service |
| Supply Ability | 80 Sets / Month |
| Blade Type | Linear Blades |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel From Japan |
| Warranty | One Year Free Of Charge |
| Separate Length | 200mm |
| Separate Thickness | 0.3-3.5mm |
| PCB Size | 450*350mm(could Be Customized) |
|---|---|
| Power | 220V |
| Warranty | One Year |
| Brand | ChuangWei |
| Origin | China |
| MOQ | 1 Set |
|---|---|
| Cutting Length | 330 Mm |
| Package | Plywooden Case |
| Shipping Way | EXW / FOB |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5 Mm |
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Certification | CE ISO |
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Certification | CE ISO |
| Name | V-Groove Separating Machine |
|---|---|
| Blade | Two Circular Blades |
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
| Frame | Solid Iron Robust Frame |
| Warranty | Free One Year |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Balde Material | High Speed Steel |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Operator Skill Level |
| Blade Type | Linear Blades |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel From Japan |
| Warranty | One Year Free Of Charge |
| Separate Length | 200mm |
| Separate Thickness | 0.3-3.5mm |
| Blade Type | Linear Blades |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel From Japan |
| Warranty | One Year Free Of Charge |
| Separate Length | 200mm |
| Separate Thickness | 0.3-3.5mm |