| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| Max PCB Depaneling Length | 330mm/270mm(Can Custom Made) |
| PCB Depaneling Thickness | 0.3-3.5mm |
| Voltage And Power | 110V/220V |
| Working Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Name | Pcb Cutting Machine |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Length | 330mm |
| Warranty | 1 Year |
| Blade | Use High Speed Steel |
| Name | Pcb Cutting Machine |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Length | 330mm |
| Warranty | 1 Year |
| Blade | Use High Speed Steel |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 200mm / 330mm/ 400mm/450mm/480mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 330mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |
| Color | White |
|---|---|
| Program | Teaching Box |
| PCB Max Size | 400*400mm(Could Be Customized Made) |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Name | Desktop PCB Router |
| Blade Material | High Speed Steel |
|---|---|
| Blade | Two Round Blade |
| Thickness | 1.0-3.5mm |
| Warranty | 1 Year |
| Lead Time | 1 Day After Payment Receipt |
| Name | Pcb Separator Machine |
|---|---|
| Cutting Length | 200/330/400/450/480 Mm |
| Type | Pneumatic Type |
| Blades Shape | Two Linear Blades |
| Warranty | Free For One Year |
| Delievery Time | Within 3days After Receive The Payment |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Max . Cutting Length | 330mm |
| Supply Ability | 80 Sets / Month |
| Material For The Blade | High Speed Steel |
| Weight | 36Kg |
|---|---|
| Cutting Speed(mm/s) | Adjust |
| Board Thickness(mm) | 0.5-3.0 |
| Components Height(mm) | 0-10 |
| Voltage(V) | 110/220 |