| PCB Width | 300mm(could Be Customized) |
|---|---|
| Driven Mode | Stepping / Servo Motor(optional) |
| V-cut Angel | >40° |
| Cutting Speed | 300-500/s |
| Blade Material | High Speed Steel |
| PCB Width | 300mm(could Be Customized) |
|---|---|
| Driven Mode | Stepping / Servo Motor(optional) |
| V-cut Angel | >40° |
| Cutting Speed | 300-500/s |
| Blade Material | High Speed Steel |
| PCB Width | 300mm(could Be Customized) |
|---|---|
| Driven Mode | Stepping / Servo Motor(optional) |
| V-cut Angel | >40° |
| Cutting Speed | 300-500/s |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| PCB Loading/unloading | Manual |
| PCB Size (max) | 322mm*322mm |
| PCB Thick (max) | 5mm |
| Spindle | 50000rpm/min |
| Height Offset | 60~110mm |
|---|---|
| PCB Size (max) | 322mm*322mm |
| Machine Interface | AOC LCD17",Logitech Mouse |
| PCB Thick (max) | 5mm |
| Spindle | 50000rpm/min |
| LENS | Computar EX2C |
|---|---|
| Screw | TBI Precision Ground Ball Screw Imports |
| PCB Size (max) | 322mm*322mm |
| PCB Thick (max) | 5mm |
| Spindle | 50000rpm/min |
| Spindle | 50000rpm/min |
|---|---|
| Screw | TBI Precision Ground Ball Screw Imports |
| PCB Size (max) | 322mm*322mm |
| PCB Thick (max) | 5mm |
| LENS | Computar EX2C |
| Name | Pcb Cutting Machine |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Length | 330mm |
| Warranty | 1 Year |
| Blade | Use High Speed Steel |
| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| Max PCB Depaneling Length | 330mm/270mm(Can Custom Made) |
| PCB Depaneling Thickness | 0.3-3.5mm |
| Voltage And Power | 110V/220V |
| Working Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
|---|---|
| Conveyor Length (mm) | 1540 |
| Cutting Speed (mm/s) | 100/200/300/500 |
| Warranty | One Year |
| Blade | Linear And Round Blades |