| Working Area | 330×220 |
|---|---|
| Contribute(T) | 8 |
| Size | 800×730×1230 |
| Warranty | One Year |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 330×220 |
|---|---|
| Contribute(T) | 8 |
| Size | 800×730×1230 |
| Warranty | One Year |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 330×220 |
|---|---|
| Contribute(T) | 8 |
| Size | 800×730×1230 |
| Warranty | One Year |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 330×220 |
|---|---|
| Contribute(T) | 8 |
| Size | 800×730×1230 |
| Warranty | One Year |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 330×220 |
|---|---|
| Contribute(T) | 8 |
| Size | 800×730×1230 |
| Warranty | One Year |
| Type | Pneumatic |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 330mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |
| Type | Manual |
|---|---|
| Blade | Linear And Round Blades |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Warranty | Free One Year |
| Depaneling Speed | Manual Control |
| PCB Type | PCB Panels With Milling Joints |
|---|---|
| PCB Material | Aluminum FR4 FPC |
| PCB Thickness | 0.3-1.0mm |
| Power | 220V (Customized) |
| Weight | 530KG |
| PCB Type | PCB Panels With Milling Joints |
|---|---|
| PCB Material | Aluminum FR4 FPC |
| PCB Thickness | 0.3-1.0mm |
| Power | 220V (Customized) |
| Weight | 530KG |
| Color | White |
|---|---|
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Application | Cutting Pcb, Led Alum Board .PCBA... |
| Warranty | Free For One Year |
| Cutting Length | 330mm |