| Material For Model | High Speed Steel |
|---|---|
| Waranty | Free For One Year |
| Delievery Time | Within 3 Days |
| Shipping Way | FOB/ CIF / EXW |
| Cutting Type | Punching |
| Features | Customized |
|---|---|
| Warranty | Free For One Year |
| Shipping Way | FOB / EXW / CIF |
| Material | Hight Speed Steel |
| Payment Term | T/T |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 330mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 330mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |
| Model | CWPL |
|---|---|
| Contribute(ton) | 8 |
| Minimize Speed | Pneumatic |
| Packaging Details | Wooden case packing |
| Delivery Time | 5 days after receive the payment |
| MOQ | 1 Set |
|---|---|
| Separation Length | 450 Mm |
| Package | Plywood Case |
| Shipping Way | EXW / FOB |
| Separation Thickness | 0.3-3.5 Mm |
| Blade | Two Circular Blades |
|---|---|
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
| Frame | Solid Iron Robust Frame |
| Warranty | One Year Without Charge |
| Application | Fr4 Cem1 Cem3 Aluminium Boards |
| Model | CWV-1A |
|---|---|
| Pcb Cutting Length | 460 Mm |
| Cutting Speed | 100/200/300/500 Mm/s |
| Cutting Thickness | 0.6-3.5 Mm |
| Packaging Details | plywooden case |
| Boards Type | V Groove |
|---|---|
| Cutting Accuracy | ±0.01mm |
| Cutting Thickness | 0.6-3.5mm |
| Minimize Thickness | 0.6-3.5mm |
| Procession Thickness | 0.4mm~3.2mm |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 330mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |