| Punching Force | 3-30T |
|---|---|
| Die | Customize |
| Working Area | 330*220mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 330*220mm |
|---|---|
| Contribute | 3-30T |
| Depression | 0.45-0.70pa |
| Guarantee | Free 12 Months |
| Weight | 530kg |
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Certification | CE ISO |
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Certification | CE ISO |
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Certification | CE ISO |
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Certification | CE ISO |
| Platform Size | 500*270mm |
|---|---|
| Blade | Two Round Type |
| Warranty | One Year Free |
| Blade Material | High Speed Steel |
| The Longest Minimize | Unlimited |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Length | Unlimit |
| Blade | Linear |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Capacity | Unlimit |
| Warranty | One Year |
| Type | Pneumatic |
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel From Japan |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free Of Charge For One Year |
| Certification | CE ISO |