| Blades Material | High Speed Steel From Japan |
|---|---|
| Max .Cutting Length | Unlimited |
| Cutting Speed | 400 Mm /s |
| Voltage | 220 /110 V |
| Machine Size | 2180 * 620 * 960 Mm |
| Material | PCB,Aluminium PCB |
|---|---|
| Drive | Pneumatically |
| Product Name | PCB Depanelization |
| Shape | V-cut,LED Tube |
| Control Mode | PCB Milling,Electric |
| Color | White |
|---|---|
| PCB Thickness | 0.4-6mm |
| PCB Material | FPC, FR4 |
| PCB Size | 350*350mm(max) |
| Size | 1000*1200*1533mm |
| Name | PCB Separator Machine |
|---|---|
| Color | White |
| Max PCB Length | 330mm |
| PCB Thickness | 1.0-3.5mm |
| Brand | CW |
| Blade Length | 330mm |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade Moving | Hand Push |
| Cutting Accuracy | ±0.5mm |
| Cutting Type | V Groove |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Blade | Two Round Blade |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Lead Time | 1 Day After Payment Receipt |
| Platform Size | 500*270mm |
| Type | Motor-driven |
|---|---|
| Separating Speed | 100/200/300/500 Mm/s |
| Separating Thickness | 0.6-3.5 Mm |
| Power | 110/220V |
| Blade Material | Use Imported Japan High Speed Steel |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Weight | 600kgs |
| PCB Thickness | 0.3-3.5mm |
| Spindle | Morning Star |
| Cutting Precision | 0.1mm |
| Punching Way | Punching Boad With Punching Die |
|---|---|
| Material Of Punching Die | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Machine Package Size | 95 *85*195CM |
| Growss Weight | 700 Kg |
| Name | Moving Blade Type PCB Separator Machine PCB Separator PCB Depanelizer |
|---|---|
| Cutting Capacity | Max 460mm |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Warranty | Free One Year |
| Safety | Sensor Protect |