| Cutting Length | 460 /720mm |
|---|---|
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Warranty | Free Foe One Year |
| Delievery | Within 7 Days |
| Packaging Details | plywood case |
| Power Supply | 110/220V |
|---|---|
| Depression | 0.45-0.7Mpa |
| Contribute | 3-30T |
| Working Area | 460*320mm |
| Weight | 680kgs |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 330*220mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 330*220mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Packaging Details | plywooden case |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T L/C paypal west union credit card |
| Supply Ability | 300 sets/ month |
| Place of Origin | China |
| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 330 |
| Cutting Speed (mm/s) | 0~400 |
| Cutting Thickness (mm) | 1.0~3.5 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Lead Time | 1 Day After Payment Receipt |
|---|---|
| Warranty | One Year Free |
| Platform | 500*270mm |
| PCB Thickness | 1.0-3.5mm |
| PCB Length | Unlimit |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | plywooden case |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T ,Paypal ,West Union ,L/C |
| Supply Ability | 300 sets/ month |
| Place of Origin | China |
| Max . Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Warranty | Free For One Year |
| System | Moterized Pcb Separation |
| Shipping Way | FOB / EXW ( Made According To Customer's Requirement) |
| Establish Year | 1999 |