| Product Name | PCB Punching Machine |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Certificate | CE Certificate And GMC |
| Shipping Way | Optional |
| Warranty | Free For One Year |
| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
|---|---|
| Delivery Time | within 7 days after receipt the payment. |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 800 sets/year |
| Place of Origin | Dongguan City,Guangdong Province,China |
| Type | Pneumatic Type |
|---|---|
| Material Of Blades | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Service | Suppor Overseas Service |
| Supply Ability | 80 Sets / Month |
| Cutting Length | 330mm |
|---|---|
| Blades Shape | Circle Blade |
| Material | High Speed Steel Imports From Japan |
| Shipping Way | FOB / EXW (Made According To Customer's Requirement) |
| Warranty | Free For One Year |
| Cutting Length | 330mm |
|---|---|
| Blades Shape | Circle Blade |
| Material | High Speed Steel Imports From Japan |
| Shipping Way | FOB / EXW (Made According To Customer's Requirement) |
| Warranty | Free For One Year |
| System | Automatic Punching Machine |
|---|---|
| Shipping Way | Option (according To Customers Requirement ) |
| MOQ | 1 Set |
| Material | High Speed Steel |
| Punching Way | Punching Pcb / Fpc With Punching Die |
| Name | PCB Depanelizer |
|---|---|
| Color | Customized |
| Brand Name | ChuangWei |
| Cut PCB Speed | 300mm/s Or 500mm/s |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 200mm / 330mm/ 400mm/450mm/480mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |
| Delievery Time | Within 3days After Receive The Payment |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Max . Cutting Length | 330mm |
| Supply Ability | 80 Sets / Month |
| Material For The Blade | High Speed Steel |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Balde Material | High Speed Steel |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Operator Skill Level |