| Blade Material | Japan High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Certification | CE ISO |
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Certification | CE ISO |
| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| Voltage | 110-220V |
| Max PCB Length | 200mm |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Working Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| Voltage | 110-220V |
| Max PCB Length | 200mm |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Working Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| System | Automatic Punching Machine |
|---|---|
| Shipping Way | Option (according To Customers Requirement ) |
| MOQ | 1 Set |
| Material | High Speed Steel |
| Punching Way | Punching Pcb / Fpc With Punching Die |
| MOQ | 1 Set |
|---|---|
| Cutting Length | 330 Mm |
| Package | Plywooden Case |
| Shipping Way | EXW / FOB |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5 Mm |
| Name | PCB Router |
|---|---|
| Color | White |
| Brand Name | ChuangWei |
| Cut PCB Speed | 300mm/s Or 500mm/s |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Pneumatic V-Groove Pcb Cutting Machine With Capacity Counter Function | 480mm |
|---|---|
| Size | 990×425×350mm |
| Minimize Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | 1 Year |
| Machine Weight | 220KG |
| Pneumatic V-Groove Pcb Cutting Machine With Capacity Counter Function | 480mm |
|---|---|
| Size | 990×425×350mm |
| Minimize Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | 1 Year |
| Machine Weight | 220KG |
| Pneumatic V-Groove Pcb Cutting Machine With Capacity Counter Function | 480mm |
|---|---|
| Size | 1035*345*620mm |
| Minimize Thickness | 0.1-3.5mm |
| Warranty | 1 Year |
| Machine Weight | 304KG |