| Name | Moving Blade Type V-cut PCB Separator Automatic PCB Depaneling |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Blade | Linear Blade |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill |
| MOQ | 1 Set |
|---|---|
| Material | High Speed Steel |
| Use | Cutting PCBA , FR4 , LED Linght Bar , Alum Board |
| Supply Ability | 80 Sets/ Year |
| Stock | In Stock |
| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| PCB Cutting Length | 270 |
| Cutting Thickness | 0.3~3.5 |
| Size | 570*210*400 |
| Weight | 130 |
| Name | Moving Blade Type V-cut PCB Separator Automatic PCB Depaneling |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Blade | Linear Blade |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill |
| Power Supply | 110/220V |
|---|---|
| Depression | 0.45-0.7Mpa |
| Contribute | 3-30T |
| Working Area | 460*320mm |
| Weight | 680kgs |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Working Area | 450*350mm |
| Spindle | KAVO |
| Power | 220V, 4.2KW |
| Name | PCB Router Depanelizer |
| Cutting Length | 460mm |
|---|---|
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Blades Shape | One Linear Blade And One Cirle Blade |
| Type | Manual Type |
| Warranty | Free For One Year |
| Colour | White |
|---|---|
| Laser Head | Solid-state UV Lasers |
| Power Rate | 10/15W |
| PCB Material | FPC, FR4 |
| Working Area | 300*300mm |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Cutting Capacity | Unlimit |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill Level |
| Blade | Linear Blades |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Number Of Blades | 8/9/10 Sets (made According To Customers Requirement ) |
| MOQ | 1 Set |
| Material Of Baldes | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |