| Accessories | L T Blades |
|---|---|
| Accuracy | ±0.03mm |
| Blade Angle | Cutomized |
| Blade Diameter | 125mm |
| Boards Type | V Groove |
| Accessories | L T Blades |
|---|---|
| Accuracy | ±0.03mm |
| Blade Angle | Cutomized |
| Blade Diameter | 125mm |
| Boards Type | V Groove |
| Boards Type | V Groove |
|---|---|
| Cutting Accuracy | ±0.01mm |
| Cutting Thickness | 0.6-3.5mm |
| Minimize Thickness | 0.6-3.5mm |
| Procession Thickness | 0.4mm~3.2mm |
| Weight | 36Kg |
|---|---|
| Cutting Speed(mm/s) | Adjust |
| Board Thickness(mm) | 0.5-3.0 |
| Components Height(mm) | 0-10 |
| Voltage(V) | 110/220 |
| Mode | Automatic |
|---|---|
| Procession Thickness | 0.4mm~3.2mm |
| Size | 770*510*450 Mm |
| Speed | Adjustable |
| Splitter Speed | 0-400 |
| Model | CWV-1M720/460 |
|---|---|
| Minimize Speed | Manual |
| Machine Weight | 45/30 Kg |
| Packaging Details | plywooden case |
| Delivery Time | 7 day |
| Packaging Details | plywooden case |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T ,Paypal ,West Union ,L/C |
| Supply Ability | 300 sets/ month |
| Place of Origin | China |
| Characteristic | With Conveyor |
|---|---|
| Warranty | Free For One Year |
| Cutting Length | 460 Mm |
| Supply Ability | 80 Sets / Month |
| Establish Year | 1999 |
| Plate Thickness | 0.5mm-3.0mm |
|---|---|
| Equipment Power | 100w |
| Weight | About 200kg(Inclusion Platform) |
| Overall Dimensions | 1768×W800×H1247(mm) |
| Packaging Details | Wooden case |
| Plate Thickness | 0.5mm-3.0mm |
|---|---|
| Equipment Power | 100w |
| Weight | About 200kg(Inclusion Platform) |
| Overall Dimensions | 1768×W800×H1247(mm) |
| Packaging Details | Wooden case |