| Blades Material | High Speed Steel From Japan |
|---|---|
| Max .Cutting Length | Unlimited |
| Cutting Speed | 400 Mm /s |
| Voltage | 220 /110 V |
| Machine Size | 2180 * 620 * 960 Mm |
| Weight | 36Kg |
|---|---|
| Cutting Speed(mm/s) | Adjust |
| Board Thickness(mm) | 0.5-3.0 |
| Components Height(mm) | 0-10 |
| Voltage(V) | 110/220 |
| Frame | Robust Frame Made Of Solid Iron |
|---|---|
| Cutting Speed | 400mm/s |
| Cutting Thickness | 0.6-3.5mm |
| Blade Material | High Speed Steel From Japanese |
| Guarantee | 12 Months |
| Product Name | PCB Punching Machine |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Certificate | CE Certificate And GMC |
| Shipping Way | Optional |
| Warranty | Free For One Year |
| Working Area | 330*220mm |
|---|---|
| Contribute | 3-30T |
| Depression | 0.45-0.70pa |
| Guarantee | Free 12 Months |
| Weight | 530kg |
| Type | Automatic |
|---|---|
| Warranty | Free Of Charge For One Year |
| Trade Term | EXW/FOB/CIF |
| Color | White |
| Brand | Chuangwei |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Weight | 600kgs |
| PCB Thickness | 0.3-3.5mm |
| Spindle | Morning Star |
| Cutting Precision | 0.1mm |
| Punching Way | Punching Boad With Punching Die |
|---|---|
| Material Of Punching Die | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Machine Package Size | 95 *85*195CM |
| Growss Weight | 700 Kg |
| Power Supply | 110/220V |
|---|---|
| Depression | 0.45-0.7Mpa |
| Contribute | 3-30T |
| Working Area | 460*320mm |
| Weight | 680kgs |
| Laser Wavelength | 355nm |
|---|---|
| Positioning Precision | ±2μm |
| Repetition Precision | ±1μm |
| Laser Scanning Speed | 2500mm/s (max) |
| Power | 220V 380v |