| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| Max PCB Depaneling Length | 330mm/270mm(Can Custom Made) |
| PCB Depaneling Thickness | 0.3-3.5mm |
| Voltage And Power | 110V/220V |
| Working Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 200mm / 330mm/ 400mm/450mm/480mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |
| Name | Pcb Cutting Machine |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Length | 330mm |
| Warranty | 1 Year |
| Blade | Use High Speed Steel |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 200mm / 330mm/ 400mm/450mm/480mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |
| Model | CWVC-330 |
|---|---|
| Size | 620mm X 230mm X 400mm |
| Minimize Thickness | 0.3-3.5mm |
| Machine Weight | 165kg |
| Packaging Details | plywooden case |
| Name | PCB Separator Machine |
|---|---|
| Color | White |
| Max PCB Length | 330mm |
| PCB Thickness | 1.0-3.5mm |
| Brand | CW |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 200mm / 330mm/ 400mm/450mm/480mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 200mm / 330mm/ 400mm/450mm/480mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 330mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 200mm / 330mm/ 400mm/450mm/480mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |