| System | Automatic Punching Machine |
|---|---|
| Shipping Way | Option (according To Customers Requirement ) |
| MOQ | 1 Set |
| Material | High Speed Steel |
| Punching Way | Punching Pcb / Fpc With Punching Die |
| Size | 620X 270 X 320mm |
|---|---|
| Color | White |
| Weight | 40kg |
| PCB Depaneling | PCB Depaneling |
| Max PCB Length | 330mm |
| Cutting Length | 460 / 600 / 1200 Mm |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Establish Year | 1999 |
| System | Automatic Type |
| Material | High Speed Steel |
| Wave Length | 355um |
|---|---|
| Super | Low Power Consumption |
| Laser | 12/15/17W |
| Laser Brand | Optowave |
| Power | 220V 380v |
| PCB Width | 300mm(could Be Customized) |
|---|---|
| Driven Mode | Stepping / Servo Motor(optional) |
| V-cut Angel | >40° |
| Cutting Speed | 300-500/s |
| Blade Material | High Speed Steel |
| PCB Width | 300mm(could Be Customized) |
|---|---|
| Driven Mode | Stepping / Servo Motor(optional) |
| V-cut Angel | >40° |
| Cutting Speed | 300-500/s |
| Blade Material | High Speed Steel |
| PCB Width | 300mm(could Be Customized) |
|---|---|
| Driven Mode | Stepping / Servo Motor(optional) |
| V-cut Angel | >40° |
| Cutting Speed | 300-500/s |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Name | Pcb Cutting Machine |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Length | 330mm |
| Warranty | 1 Year |
| Blade | Use High Speed Steel |
| Name | Pcb Cutting Machine |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Length | 330mm |
| Warranty | 1 Year |
| Blade | Use High Speed Steel |
| Max PCB Size | 460*460mm(standard) |
|---|---|
| Laser | Solid-state UV Laser |
| Laser Brand | Optowave |
| Cutting Precision | ±20 μm |
| Name | Laser Depaneling System |