| Dimensions(W*D*H) | 1220mm*1450mm*1420mm |
|---|---|
| Weight | 550kgs |
| Height Offset | 60~110mm |
| Positioning Repeatability | 0.001mm |
| Axis Working Area(max) | 680mm*360mm*50mm |
| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
|---|---|
| Delivery Time | within 2 days after receipt the payment. |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 1000 sets/year |
| Place of Origin | Dongguan City, Guangdong province, China |
| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
|---|---|
| Delivery Time | within 2 days after receipt the payment. |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 1000 sets/year |
| Place of Origin | Dongguan City, Guangdong province, China |
| Material | PCB,Copper PCB,Aluminium PCB |
|---|---|
| Drive | Pneumatically |
| Blade Type | Circular Blades |
| Product Name | PCB Depanelization Machine |
| Application | Board,Printed Circuit Board |
| Dimensions(W*D*H) | 1220mm*1450mm*1420mm |
|---|---|
| Weight | 550kgs |
| Height Offset | 60~110mm |
| Positioning Repeatability | 0.001mm |
| Axis Working Area(max) | 680mm*360mm*50mm |
| Resolution | ±0.01mm |
|---|---|
| Working Area | 320*320mm(Could Be Customize |
| Spindle Motor Speed | 50000r/M |
| Moving Speed | Max 500mm/s |
| Milling Cutter | ∅0.8-∅3.0 L |
| Resolution | ±0.01mm |
|---|---|
| Working Area | 320*320mm(Could Be Customize |
| Spindle Motor Speed | 50000r/M |
| Moving Speed | Max 500mm/s |
| Milling Cutter | ∅0.8-∅3.0 L |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Application | Milling Joints Connection Panel |
| Standard Working Area | 320*320mm |
| Operation System | Win 7 |
| Spindle | Morning Star Or KAVO |
| Management Certification | ISO9001. CE |
|---|---|
| The Longest Minimize | Unlimited |
| Type | Pneumatic |
| Size | 780mmx500mmx620mm |
| Weight | 185Kg |
| Material | PCB,Aluminium PCB |
|---|---|
| Control Mode | PCB Milling,Electric |
| Product Name | PCB Depanelization Machine |
| Drive | Pneumatically |
| Application | Board,Printed Circuit Board |