| Pneumatic V-Groove Pcb Cutting Machine With Capacity Counter Function | 480mm |
|---|---|
| Size | 990×425×350mm |
| Minimize Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | 1 Year |
| Machine Weight | 220KG |
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Certification | CE ISO |
| Cylinder Output(kgf) | 181-272 |
|---|---|
| Cylinder Stroke(mm) | 10 |
| Warranty | Free For One Year |
| Blade | High Speed Steel |
| Operating Pressure (bar) | 4~6 |
| Power | : 220V 50/60HZ |
|---|---|
| Warranty | Free For One Year |
| Weight | 115kgs |
| RPM | 4500rpm/min |
| Min Lead Height | 1.2mm |
| Depaneling Thickness | 0.3-3.5mm |
|---|---|
| Depaneling Length | Unlimit |
| Warranty | One Year |
| Blade | Linear Blades From Japan |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
|---|---|
| Conveyor Length (mm) | 1540 |
| Cutting Speed (mm/s) | 100/200/300/500 |
| Warranty | One Year |
| Blade | Linear And Round Blades |
| Blade Number | Nine Pcs |
|---|---|
| Blades Material | High Speed Steel |
| Warranty | One Year Without Charge |
| Type | Motor Driven |
| Max Cutting Length | Unlimit |
| Blades Material | High Speed Steel From Japan |
|---|---|
| Max .Cutting Length | Unlimited |
| Cutting Speed | 400 Mm /s |
| Voltage | 220 /110 V |
| Machine Size | 2180 * 620 * 960 Mm |
| Blades Material | High Speed Steel From Japan |
|---|---|
| Max .Cutting Length | Unlimited |
| Cutting Speed | 400 Mm /s |
| Voltage | 220 /110 V |
| Machine Size | 2180 * 620 * 960 Mm |
| Blades Material | High Speed Steel From Japan |
|---|---|
| Max .Cutting Length | Unlimited |
| Cutting Speed | 400 Mm /s |
| Voltage | 220 /110 V |
| Machine Size | 2180 * 620 * 960 Mm |