| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| Voltage | 110-220V |
| Max PCB Length | 200mm |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Working Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Certification | CE ISO |
| Name | PCB Separator Machine |
|---|---|
| Color | White |
| Max PCB Length | 330mm |
| PCB Thickness | 1.0-3.5mm |
| Brand | CW |
| Name | Laser PCB Depanelizer |
|---|---|
| Color | Customized |
| Brand Name | ChuangWei |
| Power | AC220V |
| Warranty | 1 Year |
| Cutting Length | 460 Mm |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Package Details | Plywooden Case |
| Blades Type | One Linear Blade And One Circle Blade |
| Material | High Speed Steel |
| Name | PCB Separator Machine |
|---|---|
| Material | High Speed Steel |
| Cutting Length | 330mm |
| MOQ | 1 Set |
| System | Hand Push |
| Material | High Speed Steel |
|---|---|
| Blades Type | Two Circle Blades |
| Cutting Length | Unlimited |
| Warranty | Free For One Year |
| Shipping Way | FOB / EXW |
| Color | White |
|---|---|
| Program | Teaching Box |
| PCB Max Size | 400*400mm(Could Be Customized Made) |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Name | Desktop PCB Router |
| Max PCB Size | 460*460mm(standard) |
|---|---|
| Laser | Solid-state UV Laser |
| Laser Brand | Optowave |
| Cutting Precision | ±20 μm |
| Name | Laser Depaneling System |
| Name | PCB Separator Machine |
|---|---|
| Color | White |
| Max PCB Length | 330mm |
| PCB Thickness | 1.0-3.5mm |
| Brand | CW |