| Warranty | Free One Year |
|---|---|
| Air Pressure | 3-30T (customized) |
| Working Area | 330*220mm |
| Type | Pneumatic |
| Power | 110/220V |
| Cutting Accurancy | ± 0.1mm |
|---|---|
| Re-orientation Accuracy : | ± 0.01mm |
| X、Y、Z Way Of Actuation | AC Servomotors |
| Size Of Upper Precipitron: | 500×500×1000mm |
| Dust Collection Method : | Lower Dust Collection |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 330*220mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 330*220mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Power | : 220V 50/60HZ |
|---|---|
| Warranty | Free For One Year |
| Weight | 115kgs |
| RPM | 4500rpm/min |
| Min Lead Height | 1.2mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| PCB Material | FR1, FR4, MCPCB |
| Thickness | 0.6-3.5mm |
| Power | 220V, 4.2KW |
| Name | Circuit Board Router |
| Power | : 220V 50/60HZ |
|---|---|
| Warranty | Free For One Year |
| Weight | 115kgs |
| RPM | 4500rpm/min |
| Min Lead Height | 1.2mm |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Number Of Blades | 16 /18 Pieces (made According To Customers Requirement ) |
| Warranty | Free For One Year |
| Material Of Baldes | High Speed Steel |
| Model Number | CWVC-5 |
| Dimensions(W*D*H) | 1220mm*1450mm*1420mm |
|---|---|
| Weight | 550kgs |
| Height Offset | 60~110mm |
| Positioning Repeatability | 0.001mm |
| Axis Working Area(max) | 680mm*360mm*50mm |
| Cutting Length | 330mm |
|---|---|
| Blades Shape | Circle Blade |
| Material | High Speed Steel Imports From Japan |
| Shipping Way | FOB / EXW (Made According To Customer's Requirement) |
| Warranty | Free For One Year |