| Use | Separation For PCB , LED Strip , Copper PCB , Aluminium PCB |
|---|---|
| Name | PCB Separate Machine |
| Type | Pneumatically Type |
| Material | High Speed Steel |
| Blades Length | 450 Mm |
| System | Automatic Punching Machine |
|---|---|
| Shipping Way | Option (according To Customers Requirement ) |
| MOQ | 1 Set |
| Material | High Speed Steel |
| Punching Way | Punching Pcb / Fpc With Punching Die |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Packaging Detail | Plywooden Case |
| Delivery Detail | Within 3 Days |
| Warranty | 1 Year |
| Establish Year | 1999 |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Packaging Detail | Plywooden Case |
| Delivery Detail | Within 3 Days |
| Warranty | 1 Year |
| Establish Year | 1999 |
| Name | Pcb Cutting Machine |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Length | 330mm |
| Warranty | 1 Year |
| Blade | Use High Speed Steel |
| Name | Desktop PCB Router |
|---|---|
| Warranty | Free One Year |
| PCB Max Size | 650*450mm |
| Spindle | KAVO Spindle |
| Power | 220V |
| Name | Desktop PCB Router |
|---|---|
| Warranty | Free One Year |
| PCB Max Size | 650*450mm |
| Spindle | KAVO Spindle |
| Power | 220V |
| Name | Desktop PCB Router |
|---|---|
| Warranty | Free One Year |
| PCB Max Size | 650*450mm |
| Spindle | KAVO Spindle |
| Power | 220V |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Warranty | Free One Year |
| Type | Pneumatic |
| Power | 110/220V |
| Warranty | 1 Set |
|---|---|
| Material | High Speed Steel |
| Use | Cutting PCBA , FR4 , LED Linght Bar , Alum Board |
| Establish Year | Unlimited |
| Stock | In Stock |