| Platform Size | 500*270mm(could Be Customized Made) |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel From Japan |
| Baldes Life | 7-8 Months |
| Cutting Speed | 0-400mm/s |
| Cutting Thickness | 1.0-3.5mm |
| Trade Term | EXW / FOB |
|---|---|
| Min Order | 1 Set |
| Cutting Length | Unlimited |
| Separation Thickness | 0.8-3.0mm |
| Material | High Speed Steel |
| Trade Term | EXW / FOB |
|---|---|
| Min Order | 1 Set |
| Cutting Length | Unlimited |
| Separation Thickness | 0.8-3.0mm |
| Material | High Speed Steel |
| Lead Time | 1 Day |
|---|---|
| Payment | TT In Advance |
| Blade | Two Circular Blades |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Platform Size | 500*270mm |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Lead Time | 1 Day |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade Type | Two Circular Blades |
| Platform Length | 500mm Standard,can Customize Any Length |
| Name | PCB Depanelizer |
|---|---|
| Color | Customized |
| Brand Name | ChuangWei |
| Cut PCB Speed | 300mm/s Or 500mm/s |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Name | Laser PCB Depanelizer |
|---|---|
| Color | White |
| Brand Name | ChuangWei |
| Power | AC220V |
| Warranty | 1 Year |
| Name | PCB Laser Cutting Machine |
|---|---|
| Color | Customized |
| Brand Name | ChuangWei |
| Power | AC220V |
| Laser | 355nm |
| Product Name | Laser PCB/FPC Separator |
|---|---|
| Brand | ChaungWei |
| Thickness | ≤ 1.2 Mm |
| Power | AC220V |
| Warranty | 1 Year |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Material For The Blades | HIgh Speed Steel |
| Blades Shape | Circlure Blades |
| Warranty | Machine Free For One Year |
| Machine Type | Automatic Type |