| Color | White |
|---|---|
| Spindle | KAVO |
| Spindle Speed | 60000RPM |
| PCB Material | FR4, CEM, MCPCB |
| PCB Thickness | 3.0mm |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade | Linear Blade |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill |
| Blade Life | 7-8months |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade | Linear Blade |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill |
| Blade Life | 7-8months |
| Motor | Japan Micro-level Precision Stepper Motor |
|---|---|
| Moving Mode | Point To Point, Continuous Line |
| Transmission | Japanese Belt,Precision Linear Guide |
| Repeatability | ±0.01mm/200mm |
| Warranty | 12 Months |
| MOQ | 1 Set |
|---|---|
| Shipping Way | EXW / FOB |
| Delivery Time | 5-7 Work Days |
| Precision Of Cutting | 0.01mm |
| Spindle | 50000 Rpm/min |
| Motor | Japan Micro-level Precision Stepper Motor |
|---|---|
| Moving Mode | Point To Point, Continuous Line |
| Transmission | Japanese Belt,Precision Linear Guide |
| Repeatability | ±0.01mm/200mm |
| Warranty | 12 Months |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Capacity | Unlimit |
| Blade | Two Linear Blades |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blalde | Two Round Blades |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Warranty | One Year |
| Depaneling Thickness | 1.0-3.5mm |
| Depaneling Speed | Optional |
| Warranty | Free For One Year |
|---|---|
| Certificatin | CE ISO |
| Cutting Capacity | 330mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill Level |
| Blades Life | 7-8 Months |
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Certification | CE ISO |