| Warranty | One Year |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Length | Lunlimit |
| Certification | CE ISO |
| Power | 110/220V |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Power | 110/220V |
| Working Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 330*220mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 330*220mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Balde Material | High Speed Steel |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Operator Skill Level |
| Blade | Linear |
|---|---|
| Blade Material | Import Japan High Speed Steel |
| Warranty | One Year |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Certification | CE ISO |
| Blade | Linear |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5 |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill Level |
| Certification | CE ISO |
| Type | Pneumatic |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Type | Fully Automatic |
| Depaneling Thickness | 0.6-3.5mm |
| Depaneling Length | 460mm |
| Blade | Linear And Circular |
| Punching Way | Punching Boad With Punching Die |
|---|---|
| Material Of Punching Die | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Machine Package Size | 95 *85*195CM |
| Growss Weight | 700 Kg |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
|---|---|
| Conveyor Length (mm) | 1540 |
| Cutting Speed (mm/s) | 100/200/300/500 |
| Warranty | One Year |
| Blade | Linear And Round Blades |