| Power Supply | 110/220V |
|---|---|
| Depression | 0.45-0.7Mpa |
| Contribute | 3-30T |
| Working Area | 460*320mm |
| Weight | 680kgs |
| Power Supply | 110/220V |
|---|---|
| Depression | 0.45-0.7Mpa |
| Contribute | 3-30T |
| Working Area | 460*320mm |
| Weight | 680kgs |
| Power Supply | 110/220V |
|---|---|
| Depression | 0.45-0.7Mpa |
| Contribute | 3-30T |
| Working Area | 460*320mm |
| Weight | 680kgs |
| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 330 |
| Cutting Speed (mm/s) | 0~400 |
| Cutting Thickness (mm) | 1.0~3.5 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| PCB Width | 300mm(could Be Customized) |
|---|---|
| Driven Mode | Stepping / Servo Motor(optional) |
| V-cut Angel | >40° |
| Cutting Speed | 300-500/s |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Application | FPC,FR4 Boards |
|---|---|
| Thickness | 0.1-1.0mm |
| Power | 220V Or 110V |
| Weight | 680KG |
| Color | White |
| Power Supply | 110/220V |
|---|---|
| Depression | 0.45-0.7Mpa |
| Contribute | 3-30T |
| Working Area | 460*320mm |
| Weight | 680kgs |
| Application | FPC,FR4 Boards |
|---|---|
| Thickness | 0.1-1.0mm |
| Power | 220V Or 110V |
| Weight | 680KG |
| Color | White |
| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 330 |
| Cutting Speed (mm/s) | 0~400 |
| Cutting Thickness (mm) | 1.0~3.5 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 330 |
| Cutting Speed (mm/s) | 0~400 |
| Cutting Thickness (mm) | 1.0~3.5 |
| Power Supply (V) | 110/220 |