| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 200mm / 330mm/ 400mm/450mm/480mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |
| Name | Moving Blade Type V-cut PCB Separator Automatic PCB Depaneling |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Blade | Linear Blade |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 200mm / 330mm/ 400mm/450mm/480mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |
| Pneumatic V-Groove Pcb Cutting Machine With Capacity Counter Function | 480mm |
|---|---|
| Size | 990×425×350mm |
| Minimize Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | 1 Year |
| Machine Weight | 220KG |
| Model | CWVC-330 |
|---|---|
| Pcb Cutting Length | 330 |
| Size | 700x210x400 |
| Cutting Thickness(mm) | 0.3x3.5 |
| Packaging Details | Plywooden case |
| Dimensions(W*D*H) | 1220mm*1450mm*1420mm |
|---|---|
| Weight | 550kgs |
| Height Offset | 60~110mm |
| Positioning Repeatability | 0.001mm |
| Axis Working Area(max) | 680mm*360mm*50mm |
| Pneumatic V-Groove Pcb Cutting Machine With Capacity Counter Function | 480mm |
|---|---|
| Size | 990×425×350mm |
| Minimize Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | 1 Year |
| Machine Weight | 220KG |
| Color | White |
|---|---|
| Blade Length | 450mm |
| Name | PCB Depaneling |
| Packaging Details | plywood case |
| Delivery Time | 7 days after receive the payment |
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Certification | CE ISO |
| Name | PCB Depanelizer |
|---|---|
| Color | Customized |
| Brand Name | ChuangWei |
| Cut PCB Speed | 300mm/s Or 500mm/s |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |